חדשות ועדכונים - מרכז דואט

חדשות ועדכונים

בואו לשמוע על העשייה שלנו

08/05/2022

הרצאה כחלק מסדרת טעימות של מרכז SEED

ביום שלישי הקרוב ה-10/5, בשעה 19:00-20:30, פרופ' נעמה עצבה-פוריה, ראש מרכז דואט, תעביר הרצאה

הרצאה כחלק מסדרת טעימות של מרכז SEED

ביום שלישי הקרוב ה-10/5, בשעה 19:00-20:30, פרופ' נעמה עצבה-פוריה, ראש מרכז דואט, תעביר הרצאה בזום לאנשי מקצוע בנושא:
"חשיבות הסטינג הקבוצתי כמקדם יכולות רפלקטיביות בקרב הורים ואנשי חינוך"
בהרצאתה, נעמה תציג את מודל "דואט" – ותתייחס למשמעות הרבה שיש לטיפול הקבוצתי בהעצמת היכולות הרפקטיביות, וכן, תציג ממצאים מחקריים המדגישים את יעילות העבודה הקבוצתית.
הרצאה זו היא חלק מסדרת הרצאות של מרכז SEED של האקדמית תל-אביב יפו
לפרטים נוספים ולהרשמה כנסו ללינק המצורף>>>
https://www.seed.mta.ac.il/copy-of-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%9F-%D7%92%D7%95%D7%A8
07/04/2022

דואט בפרוייקט URBAN 95 של עיריית ת"א

לו יכולנו לראות את הערים שלנו מגובה 95 ס"מ, הגובה הממוצע של ילד בן

דואט בפרוייקט URBAN 95 של עיריית ת"א

לו יכולנו לראות את הערים שלנו מגובה 95 ס"מ, הגובה הממוצע של ילד בן שלוש, מה היינו משנים בתכנון שלהן? תכנית רשת הידע של Urban 95 בישראל פועלת בשיתוף עם מבחר רשויות מקומיות וברמה הארצית. מטרתה של התכנית היא קידום תכנון עירוני המותאם לילדים בגיל הרך. את התכנית מובילה הקליניקה האורבנית מטעם האוניברסיטה העברית בשיתוף ובתמיכת קרן ברנרד ון ליר , והיא חלק מתכנית בינ"ל של הקרן הפועלת בכעשר מדינות ברחבי העולם , ומציעה ידע מקצועי ומומחיות לליווי תהליכי פיתוח והטמעה של תכנון עירוני לגיל הרך. במסגרת זו, העבירה פרופ' נעמה עצבה פוריה, ראש מרכז דואט, הרצאה בעיריית ת"א, על חשיבות המערך הקבוצתי בקבוצת הורים-פעוטות.
09/01/2022

פרסום הספר "ימי קורנה – ילדים בגיל הרך בעתות משבר"

בימים אלו יוצא לאור הספר "ימי קורונה – ילדים בגיל הרך בעתות משבר" המוקדש

פרסום הספר "ימי קורנה – ילדים בגיל הרך בעתות משבר"

בימים אלו יוצא לאור הספר "ימי קורונה – ילדים בגיל הרך בעתות משבר" המוקדש כולו למחקרים אשר נעשו החל מפריצת מגפת הקורונה לחיינו ויוצא לאור ע"י חוקרות מובילות מאוניברסיטת בר אילן. בספר זה ניתן למצוא פרק שנכתב ע"י חוקרות ממרכז דואט, וכותרתו: "דחק מצטבר: כיצד השפיעה מגפת הקורונה על משפחות החיות בצל איום ביטחוני מתמשך בעוטף עזה?". פרק זה עוסק בשאלה כיצד מתמודדות משפחות החיות תחת איום בטחוני מתמשך למול סטרס ‏חיצוני חדש בקנה מידה נרחב‎ – ‎מגיפת הקורונה. מתוך הבנה כי לא כל המשפחות דומות זו לזו, ניסינו להתחקות אחר גורמים משפחתיים אפשריים המעלים את הסיכון להשפעות שליליות של מציאות ‏הקורונה על משפחות החיות בעוטף עזה. במחקר זה ערכנו השוואה בין שתי קבוצות חשיפה ‏לאיום הבטחוני‎:‎ קבוצת חשיפה-גבוהה מנתה‎ 40 ‎משפחות החיות עד כ-10 קילומטר מגבול עזה, ‏וקבוצת חשיפה-נמוכה מנתה 78 משפחות החיות ברחבי הדרום. ממצאי המחקר מצביעים על ‏כך שהמשפחות אשר התמודדו בצורה המיטבית ביותר היו אלו אשר ילדיהן הראו יכולת ויסות עצמי גבוהה וכן משפחות בהן האימהות היום עם הכי מעט סימפטומים של פוסט טראומה. ממצאים אלו היו מובהקים רק בקבוצת החשיפה הגבוהה, מה שמלמד אותנו כי ישנה חשיבות גבוהה לאיתור גורמי חוסן וגורמי סיכון אפשריים אשר יסייעו לנו לתת מענה טיפולי מותאם, לצד חיזוק הכוחות המסייעים למשפחות עם ילדים צעירים להתמודד עם מציאות חייהם המאיימת.  
16/12/2021

דואט בכנס העמותה לבריאות הנפש של התינוק

הכנס השנתי של העמותה לבריאות הנפש של התינוק התקיים בנצרת, ועסק בלידה ובריאות נפשית.

דואט בכנס העמותה לבריאות הנפש של התינוק

הכנס השנתי של העמותה לבריאות הנפש של התינוק התקיים בנצרת, ועסק בלידה ובריאות נפשית. יו"ר העמותה הינה פרופ' נעמה עצבה פוריה, ראש מרכז דואט. צוות דואט הגיע לכנס בנוכחות כמעט מלאה, מתוך תפיסה בסיסית כי קידום הרפלקטיביות של הורים וצוותים חינוכיים מסייע בקידום בריאותם הנפשית של תינוקות, פעוטות וילדים. בכנס נמכרו ערכות הספרים של דואט ושלוש מהמנחות שלנו הציגו לקהל את עשייתן בשטח: ד"ר שועאע אסל- זריק הציגה את ממצאי המחקר שלה, שעסק בדיכאון אחרי לידה בקרב אימהות לפגים מהמגזר הבדואי. יעל סובול ואורית זיון הציגו קבוצה שעשו להורים מתמודדי נפש במסגרת עבודתן ביחידה הפסיכיאטרית לגיל הרך ב"סורוקה".  
22/11/2021

דואט באירוע השקת השדולה לגיל הרך בכנסת ישראל

ד"ר כנרת לבבי ויעל רוזנבלט-פקלר השתתפו באירוע השקת השדולה למען הגיל הרך בכנסת. השדולה

דואט באירוע השקת השדולה לגיל הרך בכנסת ישראל

ד"ר כנרת לבבי ויעל רוזנבלט-פקלר השתתפו באירוע השקת השדולה למען הגיל הרך בכנסת. השדולה הוקמה בהובלתם של חברי הכנסת עידית סילמן ורון כץ ומטרתה לקדם נושאים שונים, הקשורים לגיל הרך. המומנטום הוא העברת האחריות על מעונות היום ממשרד הכלכלה למשרד החינוך ב- 1.1.22. חברי כנסת רבים הגיעו לברך ולתמוך בהקמת השדולה, לצד אנשי המקצוע הטובים ביותר, העוסקים בקידום והעלאת המודעות לגיל הרך זה שנים, וביניהן ד"ר אילה פרידמן, אשר ייצגה את התנועה הציבורית לפסיכולוגיה (גם היא מנחת דואט!). מרכז דואט שם לו למטרה לחבור לגופים השונים ולקדם יחד מדיניות ציבורית בגיל הרך על בסיס ידע מחקרי נרחב, אשר נצבר במרכז במשך השנים. שמחנו והיינו גאות להיות חלק מתהליך חשוב כ"כ ומחכות להמשך עשייה משותפת.  
11/11/2021

דואט בכנס הפסיכולוגים החינוכיים

פרופ' נעמה עצבה פוריה ויעל סובול הנחו החודש סדנה בת 4 ימים בכנס הפסיכולוגים

דואט בכנס הפסיכולוגים החינוכיים

פרופ' נעמה עצבה פוריה ויעל סובול הנחו החודש סדנה בת 4 ימים בכנס הפסיכולוגים החינוכיים שנערך באילת, בנושא חשיבות היכולת הרפלקטיבית בעבודה עם הורים, צוותי חינוך וילדים. הסדנה הייתה מיוחדת עם קבוצה חושבת ומתמסרת, שאפשרה לנו להעמיק עוד בנושא הרפלקטיביות, בעיקר במסגרות חינוכיות. טעימה מדברי המשתתפים: "הסדנה הייתה מדהימה! שילבה בצורה מופלאה תיאוריה מבוססת מחקר עם עבודה טיפולית ממקור ראשון כפי שהיה בקבוצה. מרגיש כמו למידה מאד משמעותית עבורי ואני מחכה ומצפה להמשיך את העבודה הרפלקטיבית כפסיכולוגית חינוכית, אבל גם במידת האפשר להשתלב בהעברת קבוצות רפלקטיביות לצוותי חינוך והורים".  
09/11/2021

אירוע פתיחה חגיגי לקראת פתיחת קבוצת מובילות כיתה במעונות היום בהרצליה

עוד קבוצת דואט נפתחה! בימים אלה מתחילה קבוצת דואט למובילות כיתה במעונות היום העירוניים

אירוע פתיחה חגיגי לקראת פתיחת קבוצת מובילות כיתה במעונות היום בהרצליה

עוד קבוצת דואט נפתחה! בימים אלה מתחילה קבוצת דואט למובילות כיתה במעונות היום העירוניים בהרצליה! בקבוצה ישתתפו 11 מטפלות וגננות מארבעה מעונות. הקבוצה מונחית על ידי פסיכולוגיות התפתחותיות מומחיות שעברו הכשרה, ותחת הדרכה מקצועית של מרכז דואט. באירוע פתיחה חגיגי, במעמד מנהלת המחלקה לגיל הרך בעיריית הרצליה ובהשתתפות צוות הניהול של השירות הפסיכולוגי, ניתנה הרצאה על המודל, יעילותו ומטרותיו. תודה מיוחדת לעמותת 'שירז לקטנטנים' המסייעת במימון התוכנית.  
27/10/2021

יום העיון השנתי למנחות קבוצות דואט

לאחר ביטולו של יום העיון השנתי בשנה שעברה, עקב סגרי הקורונה, התקיים יום העיון

יום העיון השנתי למנחות קבוצות דואט

לאחר ביטולו של יום העיון השנתי בשנה שעברה, עקב סגרי הקורונה, התקיים יום העיון השנתי של מרכז דואט באוניברסיטת בן גוריון בנגב כמתוכנן. יום העיון היה מיועד למנחות דואט בלבד וכלל הצגת ממצאים טריים ממחקר המלווה את קבוצות דואט, הרצאה מרתקת של מוניה טנאי, אנליטיקאית קבוצתית, בנושא הנחיית קבוצות ממבט דינמי. כמו כן, התקיימו דיונים בשולחנות עגולים בסוגיות רלוונטיות להנחיית קבוצה. יום העיון לווה בכיבוד מפנק ותחושת יחד נפלאה. ליום העיון הגיעו מספר שיא של כ-45 מנחות דואט מכל רחבי הארץ!  

שומרים על קשר -
מקבלים את תכני דואט!