חדשות ועדכונים - מרכז דואט

השתלמויות שנת תשפ"ה >>

חדשות ועדכונים

בואו לשמוע על העשייה שלנו

17/04/2024

כנס דואט השנתי השני 2024

לאחר דחיית הכנס מהמועד המקורי, הכנות רבות והתרגשות- כנס דואט השנתי שני התקיים בשבוע

כנס דואט השנתי השני 2024

לאחר דחיית הכנס מהמועד המקורי, הכנות רבות והתרגשות- כנס דואט השנתי שני התקיים בשבוע שעבר. לראשונה, השנה הכנס התקיים במסגרת של יומיים. ביום הראשון, ה-10/04, הועברו הרצאות בדגש טיפולי בעוד שהיום שני, ה-11/04, הוקדש להרצאות בדגש מחקרי. תודה לכל מי שהגיע מכל קצוות הארץ כדי להשתתף בכנס. זו הייתה הזדמנות מיוחדת להתכנס ביחד, להעמיק את הידע המקצועי ולדון בנושאים כל כך משמעותיים. נתראה בשנה הבאה!  
ועדת היגוי
22/02/2024

ועדת היגוי 2024

ב-21/2 התקיימה ועדת ההיגוי ה-6 מאז הקמתה של דואט!          

ועדת היגוי 2024

ב-21/2 התקיימה ועדת ההיגוי ה-6 מאז הקמתה של דואט!           בוועדה נכחו פרופ' גל מאירי- מנהל היחידה הפסיכיאטרית לילדים ונוער והגיל הרך במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה, גב' ורד כרמון- מנהלת תחום הגיל הרך במשרד הרווחה, גב' ליאורה שחר- אחות מפקחת מחוזית בדימוס במחוז דרום משרד הבריאות, פרופ' רז ילינק- סגן הנשיא ודיקן למחקר ופיתוח באוניברסיטת בן גוריון בנגב וגב' יפית חסן- פסיכולוגית מחוזית במחוז תל אביב, משרד החינוך. ערכנו דיון וסיעור מוחות משותף אודות המשך הפעילות של דואט בתקופה הנוכחית בהיבטים של מחקר, בריאות הנפש, רווחה וחינוך.  
16/10/2023

פתיחת קו חם לגיל הרך

הקו פעיל 24 שעות ביממה ומאוייש על-ידי אנשי מקצוע. נשמח לענות ולייעץ בטלפון: 054-750-3970.

פתיחת קו חם לגיל הרך

הקו פעיל 24 שעות ביממה ומאוייש על-ידי אנשי מקצוע. נשמח לענות ולייעץ בטלפון: 054-750-3970.                                       בצל מבצע "חרבות ברזל", המצב שאנו שרויים בו קשה ומלחיץ לכולנו, ולא פוסח על הילדים שלנו. גם ילדים קטנים, פעוטות ואפילו תינוקות חשופים למתח ולחרדה שלנו ושל הסביבה, ולא תמיד מבינים או יכולים לדבר את רגשותיהם. חשוב לנו להיות שם בשבילכם, ההורים, כדי שתוכלו להיות שם בשביל הילדים שלכם. פתחנו קו חירום לגיל הרך, אשר יספק ייעוץ מקצועי אישי להורים ובני משפחה על-ידי מומחים/מומחיות לגיל הרך. הקו מופעל בשיתוף פעולה בין מרכז דואט באוניברסיטת בן גוריון, המרכז הרפואי סורוקה, האגודה לטיפול הורה-ילד והעמותה לבריאות הנפש של התינוק בישראל.
סדרת הרצאות על יחסי אחים ואחיות דרך קהילת מאמאדע
11/07/2023

דואט בקהילת מאמאדע

ביום חמישי, ה6/7/23 פרופ' נעמה עצבה-פוריה, ראש מרכז דואט, לקחה חלק בסדרת הרצאות שעוסקת

דואט בקהילת מאמאדע

ביום חמישי, ה6/7/23 פרופ' נעמה עצבה-פוריה, ראש מרכז דואט, לקחה חלק בסדרת הרצאות שעוסקת ביחסי אחים, עבור קהילת מאמאדע: הורות מבוססת מדע🔬👨‍👩‍👦👶
 
🔎הורות לאחים: המעבדה הביתית לחיים שבחוץ
 
מה למדו בהרצאה?
מה המאפיינים הייחודיים של יחסי אחים ואחיות? האם יש קשר בין מאפייני האישיות של כל אח או אחות לבין היחסים שנוצרים ביניהם? כיצד יחסי אחים קשורים לתפקוד של כל אחד מהם מחוץ לבית- בשדה הלימודים ובשדה החברתי? האם כדאי להתנהג לכל ילד אותו דבר? ושאלת השאלות- האם להתערב במריבות בין אחים? ואם כן, איך כדאי לעשות זאת?
מוזמנים להכנס לאתר מאמאדע וללמוד עוד!
https://www.mamada.co.il
הרצאה של מר אורי לוין ביום העיון למנחות דואט 2023
19/06/2023

יום עיון בוטיק למנחות ומנחי דואט 2023

ב-14/6 התקיים יום העיון הבוטיק שלנו למנחות ומנחי דואט 2023 אז מה כלל היום?

יום עיון בוטיק למנחות ומנחי דואט 2023

ב-14/6 התקיים יום העיון הבוטיק שלנו למנחות ומנחי דואט 2023
אז מה כלל היום?
*היכרות ומינגלינג בין כל המנחות שהגיעו מכל רחבי הארץ (מקריית טבעון וחיפה ועד ירוחם ועוטף עזה) על מנת לחזק את קשרי הקהילה הנהדרת שנוצרת ומתרחבת משנה לשנה
*הצגנו ממצאים מחקריים חדשים ושיתפנו את המנחות בהתפתחויות החדשות בדואט ובכל העשייה הרחבה שעשינו יחד איתן במהלך השנה האחרונה
*המשכנו את הלמידה המשותפת שלנו עם מר אורי לוין, שליווה אותנו במשך השנה במפגשי למידה ועזר לנו להעמיק את הידע בהנחיית קבוצות ותפקיד המנחה
*קיימנו מעגלי דיון בהם דנו בסוגיות ואתגרים שעולים בהנחיית קבוצות וחשבנו כיצד מה שלימד אותנו אורי בא לידי ביטוי בעשייה שלנו
* ואיך לא? אכלנו! התפנקנו, ולשם שינוי – פינינו לעצמנו זמן להיות עבור עצמנו ולהנות מהביחד
התרגשנו מאוד לראות את כל מי שעשה את המאמץ להגיע אתמול!
אנחנו מקוות מאוד שנהניתם והרגשתם שהיום הזה היה מעשיר ומושקע בדיוק כפי שהתכוונו שיהיה!
אנחנו נהנינו מכל חלק ביום הזה אז תודה לכן ולכם שאפשרתן לנו לחלום ולהגשים
מפגש זום של קהילת החוקרים
15/06/2023

המפגש הרביעי של קהילת החוקרים

ביום ראשון ה- 11.6 התקיים המפגש הרביעי של קהילת החוקרים של דואט. במפגש זה,

המפגש הרביעי של קהילת החוקרים

ביום ראשון ה- 11.6 התקיים המפגש הרביעי של קהילת החוקרים של דואט. במפגש זה, עברנו בשלב ההיכרות עם החוקרים והמחקרים, לשלב העשייה המשותפת. התחלקנו לקבוצות עבודה, לקדם הצעת מחקר וכתיבה משותפת של מאמר. ומכאן ממשיכים בעבודה..

החוקרים שנכחו : פרופ' אורטל סלובודין (חינוך), ד"ר עידית פסט (חינוך), ד"ר אור דואק (מדעי הבריאות), ד"ר יובל סער הימן (עבודה סוציאלית), ד"ר תהילה רפאלי (עבודה סוציאלית), ד"ר אבי מרציאנו (תקשורת), ד"ר נועה גירון סלע (פסיכולוגיה), פרופ' פלורינה יוזפובסקי (פסיכולוגיה), פרופ' נעמה עצבה פוריה (פסיכולוגיה).

נעמה מרצה בכנס טיפול נמרץ בהדסה
17/05/2023

דואט בכנס היבטים נוירו-התפתחותיים בטיפול נמרץ ילדים – הדסה

ביום שני, ה15/5/23, פרופ' נעמה עצבה-פוריה השתתפה בכנס היבטים נויור-התפתחותיים בטיפול נמרץ ילדים בבית

דואט בכנס היבטים נוירו-התפתחותיים בטיפול נמרץ ילדים – הדסה

ביום שני, ה15/5/23, פרופ' נעמה עצבה-פוריה השתתפה בכנס היבטים נויור-התפתחותיים בטיפול נמרץ ילדים בבית החולים הדסה עין-כרם, והעבירה הרצאה בנושא "חשיבות השיח הרפלקטיבי עם הורים וילדים, כגורם מגן בעת טיפולים רפואיים דחופים". הכנס היה לצוותים רפואיים שעובדים ביחידות טיפול נמרץ ילדים בארץ וכללו רופאים, אחיות, עובדים סוציאליים ואנשי מקצוע פרא-רפואיים. בהרצאתה, נעמה דיברה על החשיבות שבלראות את ההורה, על מנת שהוא יוכל לראות את הילד, כמו גם על החשיבות בלראות את הצוותים הרפואיים (שדואגים להורים), כיצד ניתן לנהוג ומה ניתן לעשות במפגש עם ההורים  
יום עיון אורנים - הקהל
21/03/2023

דואט ביום עיון בתוכנית לתואר שני בגיל הרך-מכללת אורנים

ביום רביעי האחרון, ה-15/3, התקיים במכללת אורנים יום עיון של התכנית לתואר שני בגיל הרך:

דואט ביום עיון בתוכנית לתואר שני בגיל הרך-מכללת אורנים

ביום רביעי האחרון, ה-15/3, התקיים במכללת אורנים יום עיון של התכנית לתואר שני בגיל הרך: "לחשוב את עצמי מבחוץ ואת האחר מבפנים" – עבודה חינוכית רפלקטיבית בגיל הרך, בשיתוף המכון הישראלי לחינוך בגיל הרך באורנים.
ביום העיון הרצו מגוון מומחים וחוקרים על חשיבות היכולת הרפלקטיבית בעבודה החינוכית, וביניהם גם ד"ר אילה פרידמן, פסיכולוגית התפתחותית מומחית, מדריכה, מרצה בתוכנית לתואר שני במכללת אורנים, ובין היתר גם מנחה ומדריכת קבוצות דואט!
לאחר ההרצאות, התקיימו סדנאות שקיימו מנחות דואט, ועסקו בנושא המשמעת. סביב הנושא הזה, המשתתפות תירגלו את החשיבה הרפלקטיבית בהתבוננות על עצמן, על הילדים, הצוות וההורים ותירגלו באמצעות סימולציות ומשחקי תפקידים התבוננות ברגשות ובמחשבות.
תודה לכל מי שלקח חלק ביום הזה, למכללת אורנים על שיתוף הפעולה והארגון המסור, למשתתפות שהתעניינו, השתתפו ולמדו, ולמנחות דואט שלנו, שהתגייסו למשימה הכה חשובה הזו: אילה פרידמן, רויטל קורנפלד, גלית יחידי וגלי אביעם גרייבר
16/03/2023

יום עיון ארצי לשופטים בדיני משפחה על מנטליזציה

ביום שני ה-13/3 השתתפו מדריכות מטעם מרכז דואט ביום העיון הארצי לשופטים בדיני משפחה

יום עיון ארצי לשופטים בדיני משפחה על מנטליזציה

ביום שני ה-13/3 השתתפו מדריכות מטעם מרכז דואט ביום העיון הארצי לשופטים בדיני משפחה של בתי המשפט, כחלק מהכשרות שופטים, בשיתוף עם השופט אסף זגורי והשופטת רותם קודלר עיאש.

יום העיון עסק במנטליזציה הורית, ובו הועברו הרצאות של פסיכולוגים בכירים וחוקרים על מנטליזציה הורית, מבחני מסוגלות הורים, התקשרות ותרומתה לקבלת החלטות שיפוטיות.

צוות מדריכות דואט שכולן נשות מקצוע מומחיות בתחום בריאות הנפש והגיל הרך וביניהן: צפנת נוב-גולומב, פרופ' נעמה עצבה פוריה ורונית שרף, השתתף בשיח עמיתים בקבוצות דיון של השופטים בנושא חוות דעת למסוגלות הורית, במטרה לדון במושגים ובמבחנים שנלמדו ומידת תרומתם לעבודה השיפוטית, פיתוח היכולת השיפוטית הביקורתית לנתח חוות דעת למסוגלות הורית, בחינת קיומן של הטיות שיפוט תרבותיות, קוגניטיביות במסגרת חוות הדעת, דיוק השאלות שמפנים למומחים בהזמנת חוות הדעת במבט לאחור.

07/03/2023

מפגש שני של קהילת החוקרים של דואט

קהילת החוקרים הבן גוריונית של דואט ממשיכה להתגבש! ביום ראשון ה-5/3/23 ערכנו מפגש Speed

מפגש שני של קהילת החוקרים של דואט

קהילת החוקרים הבן גוריונית של דואט ממשיכה להתגבש!
ביום ראשון ה-5/3/23 ערכנו מפגש Speed Meetings באווירה פורימית, לטובת היכרות מעמיקה עם החוקרים והמחקרים.
מפגש זה היווה שלב נוסף בגיבוש קהילת החוקרים שלנו, במטרה לקדם כתיבה משותפת של מאמרים ומחקרים משותפים.
וזו רק ההתחלה! אנחנו מתכננות מפגשים נוספים שיתקיימו בקרוב..
 
אחת המטרות שלנו היא להרחיב את תחומי המחקר, בכדי לקדם שיתופי פעולה מחקריים מולטידיסיפלינריים
לכן, נשמח לשלב חוקרים נוספים שעוסקים בתחומי ילדים, הורות, יחסים ומדיניות בחינוך, בריאות ורווחה של הורים וילדים.
חוקרי מחלקות הנדסה, כלכלה, ניהול… גם אתם מוזמנים ולא פחות חשובים!
אז אם גם אתם רוצים להצטרף לקהילה שלנו, ולהיות חלק מצוות חוקרים החושב יחד ילדים, הורים וכל מה שביניהם – כתבו לנו [email protected]
נעמה מרצה בהשתלמות באוניברסיטת בן גוריון
01/03/2023

השתלמות דואט

ב-27-28/2 התקיימה השתלמות דואט שארגנו במיוחד עבור אנשי מקצוע פרטיים! ההשתלמות התקיימה באוניברסיטת בן

השתלמות דואט

ב-27-28/2 התקיימה השתלמות דואט שארגנו במיוחד עבור אנשי מקצוע פרטיים!
ההשתלמות התקיימה באוניברסיטת בן גוריון בנגב, ואליה הגיעו כ-30 משתתפים מכל רחבי הארץ – החל מהצפון הרחוק (צפת ועפולה) ועד באר שבע.
זו הזדמנות מצויינת להודות לכל מי שטרחה (וטרח), פינתה את זמנה ליומיים שלמים והגיעה עד לבירת הנגב, מתוך התכווננות ללמוד ולהרחיב את הידע שלה ואת השפה הרפלקטיבית.
השתלמות זו הינה השתלמות level 1 של דואט, והיא השלב הראשון בהכשרה שלנו. מי שעבר הכשרה זו, יכול לעבור לשלב הבא: להעביר קבוצת דואט ולהצטרף לחלק מקהילת המנחות של דואט.
קהילת החוקרים יושבים במעגל ומקשיבים לנעמה מרצה
05/02/2023

ריטריט חוקרים

כחלק מפיתוח המחקר בדואט, הקמנו קהילת חוקרים בן גוריונית, בה חברים חוקרים העוסקים בתחומי

ריטריט חוקרים

כחלק מפיתוח המחקר בדואט, הקמנו קהילת חוקרים בן גוריונית, בה חברים חוקרים העוסקים בתחומי הורות, חינוך, ילדים, יחסים, מדיניות… ביום חמישי האחרון 2/2/23 קיימנו ריטריט ראשון לבניית תשתית הקהילה. נפגשנו למעגל שיח וחשיבה על קידום מחקרים בתחום והגשת גראנטים משותפים, חוקרים ממחלקות פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, תקשורת, בית הספר לחינוך, מדיניות וניהול מערכות בריאות. נמשיך יחד לקדם את המחקר בתחומים אלו בשיתוף מולטידיסציפלינרי. החוקרים שהשתתפו בריטריט בהובלתה של פרופ' נעמה עצבה-פוריה: פרופ' אורטל סלובודין, ד"ר נועה גירון סלע, פרופ' פלורינה יוזפובסקי, פרופ' נלי אליאס, פרופ' עידית כ"ץ, ד"ר עידית פסט, ד"ר טליה מיטל שוורץ טיירי, ד"ר יובל סער-הימן, ופרופ' מוריה אלן. תודה לכם על ההשתתפות והחשיבה המשמעותיים!
15/12/2022

יום העיון השנתי – העמותה לבריאות הנפש של התינוק

ב-13/12 התקיים יום העיון השנתי של העמותה לבריאות הנפש של התינוק באוניברסיטת בן גוריון

יום העיון השנתי – העמותה לבריאות הנפש של התינוק

ב-13/12 התקיים יום העיון השנתי של העמותה לבריאות הנפש של התינוק באוניברסיטת בן גוריון בנושא "חרדות בגיל הרך: משיבושים לפסיכופתולוגיה". פרופ' נעמה עצבה פוריה, מנהלת דואט שלנו, מכהנת כיו"ר העמותה, ובצוות הועד המרכזי נמצאת גם אורית זיוון, מרפאה בעיסוק ביחידה הפסיכיאטרית בבי"ח סורוקה ומנחת דואט אשר מעבירה בימים אלה יחד עם נעמה קבוצת דואט לאחיות טיפת חלב בבאר שבע. אנחנו מוצאות כי עבודתנו בדואט קשורה קשר הדוק לנושאים אותם העמותה מקדמת, שכן קידום הרפלקטיביות של הורים וצוותים חינוכיים מסייע בקידום בריאותם הנפשית של תינוקות, פעוטות וילדים.
25/11/2022

פרופ' נעמה עצבה-פוריה בכנס טראומה וחוסן בגיל הרך

במסגרת יום עיון משותף לתוכנית הריס באוני' בר אילן, תכנית שוורץ בביה"ס לעבודה סוציאלית

פרופ' נעמה עצבה-פוריה בכנס טראומה וחוסן בגיל הרך

במסגרת יום עיון משותף לתוכנית הריס באוני' בר אילן, תכנית שוורץ בביה"ס לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית באוני' העברית ומכון חרוב, בתאריך ה24/11 הועברה הרצאה ע"י פרופ' נעמה עצבה-פוריה בנושא "הורות וילדות תחת טראומה מתמשכת – כשהאזעקה האנושית (בכי) פוגשת את האזעקה החיצונית: מצבן הרגשי של אימהות החיות בעוטף עזה והתמודדות הילדים". בהרצאה הוצגו גם ממצאים מחקריים מהמעבדה לחקר התפתחות הילד והיחסים במשפחה של מרכז דואט.
21/11/2022

שיתוף פעולה נוסף עם קהילת מאמאדע: הורות מבוססת מדע

שמחות לשתף אתכן בשיתוף פעולה נוסף של דואט עם קהילת מאמדע: הורות מבוססת מדע!

שיתוף פעולה נוסף עם קהילת מאמאדע: הורות מבוססת מדע

שמחות לשתף אתכן בשיתוף פעולה נוסף של דואט עם קהילת מאמדע: הורות מבוססת מדע! מור הרפז הנהדרת שייסדה והקימה, וכיום מנהלת במקצועיות ובמסירות את קהילת מאמאדע, נכחה בכנס דואט השנתי 2022 מה שהוביל לשיתוף פעולה נוסף בין דואט לחברי הקהילה.
והפעם – פורת יעקב, דוקטורנטית לפסיכולוגיה התפתחותית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בהנחיה משותפת של פרופ' נעמה עצבה-פוריה וד"ר פלורינה יוזפובסקי, תפרסם במהלך השבועות הקרובים סדרת פוסטים שתשפוך אור על הדרמה הגדולה שמתחוללת בדינמיקה המשפחתית כאשר אח חדש מצטרף למשפחה, כל פעם מזווית אחרת: החל מהתפקיד ההורי, דרך האמפתיה של הבכור ועד לטמפרמנט של הקטן.
רוצים להיות חשופים לזה גם? אנחנו מזמינות אתכם ואתכן להצטרף ולעקוב אחרי הקבוצה הנהדרת מאמאדע: הורות מבוססת-מדע ולהיחשף למגוון רחב של פרסומים מדעיים בנושאים של ילדים והורות
וגם – אתם יכולים להכנס לפוסט הראשון שפורת כבר פירסמה דרך הליק שמופיע למטה!👇
https://www.mamada.co.il/post/new-sibling-reflectivity
06/10/2022

דואט בכנס המקצועי הראשון למחנכות שנות הינקות

אנחנו נרגשות לספר לכן, שביום ראשון ה-2/10/22 התקיים הכנס המקצועי הראשון למחנכות שנות הינקות!

דואט בכנס המקצועי הראשון למחנכות שנות הינקות

אנחנו נרגשות לספר לכן, שביום ראשון ה-2/10/22 התקיים הכנס המקצועי הראשון למחנכות שנות הינקות!
הכנס התקיים במכללת אורנים בשיתוף של "המכון הישראלי לחינוך בגיל הרך" במכללת אורנים יחד עם מרכז דואט ובנוכחותה של אורנה פז, מנהלת האגף לחינוך הגיל הרך במשרד החינוך!
לראשונה, התקיים כנס מקצועי שהעניק במה פרופסיונלית למש"י – מחנכות שנות ינקות, ושם אותן במרכז כנשות מקצוע.
 
בכנס, פרופ' נעמה עצבה-פוריה, ראש מרכז דואט, הציגה את חשיבות החשיבה הרפלקטיבית בטיפול בילדים בגיל הרך, וחשיבותן של המחנכות עבור הילדים.
לאחר מכן, כל המשתתפות עברו סדנאות ע"י מנחות דואט, בהן הצגנו מודל רפלקטיבי לעבודה עצמית עבור מחנכות גיל הינקות – פעולה מתוך התבוננות.
 
אנחנו רוצות להודות ל"מכון הישראלי לחינוך בגיל הרך" בראשות ד"ר אורית דרור על השותפות הכה חשובה הזו, ולדפנה אפרתי על הפקת הכנס!
וכמובן, לכן המחנכות! על המאמץ להגיע, ההשתתפות שלכן והרצון להמשיך ללמוד ולהעשיר את הידע
20/09/2022

כנס דואט הראשון 2022 הסתיים

אז אחרי שקצת התאוששנו מהכנס שהיה ביום רביעי ה-14/9/22, רצינו לכתוב לכם תודה💜 תודה

כנס דואט הראשון 2022 הסתיים

אז אחרי שקצת התאוששנו מהכנס שהיה ביום רביעי ה-14/9/22,
רצינו לכתוב לכם תודה💜
תודה לכל מי שלקחה (ולקח) חלק באירוע הכה מרגש הזה!!
בין אם בתפעול מאחורי הקלעים, בין אם בתור מרצה או משתתפת בתוכנית ובין אם הגיעה לכנס בתור צופה ואורחת.. אתן כולכן יקרות לנו והיה לנו תענוג לראות אתכן איתנו שם!
 
וכעת, ניתן להגיד שכנס דואט הראשון עבר בהצלחה!🥳
מוזמנות להכנס לדף של כנס דואט לקרוא את סיכומי ההרצאות וסיכום הפאנל
ולהכנס לדף הפייסבוק שלנו ולהתבונן בתמונות מהיום (ולחפש את עצמכם),
וכמובן לשמור איתנו על קשר ולשתף אותנו בתחושות ובמחשבות שלכם מהיום הזה! (נשמח לשמוע כל הערה, הארה ומחשבה כדי ללמוד ולהשתפר גם לפעם הבאה!)
08/05/2022

הרצאה כחלק מסדרת טעימות של מרכז SEED

ביום שלישי הקרוב ה-10/5, בשעה 19:00-20:30, פרופ' נעמה עצבה-פוריה, ראש מרכז דואט, תעביר הרצאה

הרצאה כחלק מסדרת טעימות של מרכז SEED

ביום שלישי הקרוב ה-10/5, בשעה 19:00-20:30, פרופ' נעמה עצבה-פוריה, ראש מרכז דואט, תעביר הרצאה בזום לאנשי מקצוע בנושא:
"חשיבות הסטינג הקבוצתי כמקדם יכולות רפלקטיביות בקרב הורים ואנשי חינוך"
בהרצאתה, נעמה תציג את מודל "דואט" – ותתייחס למשמעות הרבה שיש לטיפול הקבוצתי בהעצמת היכולות הרפקטיביות, וכן, תציג ממצאים מחקריים המדגישים את יעילות העבודה הקבוצתית.
הרצאה זו היא חלק מסדרת הרצאות של מרכז SEED של האקדמית תל-אביב יפו
לפרטים נוספים ולהרשמה כנסו ללינק המצורף>>>
https://www.seed.mta.ac.il/copy-of-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%9F-%D7%92%D7%95%D7%A8
07/04/2022

דואט בפרוייקט URBAN 95 של עיריית ת"א

לו יכולנו לראות את הערים שלנו מגובה 95 ס"מ, הגובה הממוצע של ילד בן

דואט בפרוייקט URBAN 95 של עיריית ת"א

לו יכולנו לראות את הערים שלנו מגובה 95 ס"מ, הגובה הממוצע של ילד בן שלוש, מה היינו משנים בתכנון שלהן? תכנית רשת הידע של Urban 95 בישראל פועלת בשיתוף עם מבחר רשויות מקומיות וברמה הארצית. מטרתה של התכנית היא קידום תכנון עירוני המותאם לילדים בגיל הרך. את התכנית מובילה הקליניקה האורבנית מטעם האוניברסיטה העברית בשיתוף ובתמיכת קרן ברנרד ון ליר , והיא חלק מתכנית בינ"ל של הקרן הפועלת בכעשר מדינות ברחבי העולם , ומציעה ידע מקצועי ומומחיות לליווי תהליכי פיתוח והטמעה של תכנון עירוני לגיל הרך. במסגרת זו, העבירה פרופ' נעמה עצבה פוריה, ראש מרכז דואט, הרצאה בעיריית ת"א, על חשיבות המערך הקבוצתי בקבוצת הורים-פעוטות.
09/01/2022

פרסום הספר "ימי קורנה – ילדים בגיל הרך בעתות משבר"

בימים אלו יוצא לאור הספר "ימי קורונה – ילדים בגיל הרך בעתות משבר" המוקדש

פרסום הספר "ימי קורנה – ילדים בגיל הרך בעתות משבר"

בימים אלו יוצא לאור הספר "ימי קורונה – ילדים בגיל הרך בעתות משבר" המוקדש כולו למחקרים אשר נעשו החל מפריצת מגפת הקורונה לחיינו ויוצא לאור ע"י חוקרות מובילות מאוניברסיטת בר אילן. בספר זה ניתן למצוא פרק שנכתב ע"י חוקרות ממרכז דואט, וכותרתו: "דחק מצטבר: כיצד השפיעה מגפת הקורונה על משפחות החיות בצל איום ביטחוני מתמשך בעוטף עזה?". פרק זה עוסק בשאלה כיצד מתמודדות משפחות החיות תחת איום בטחוני מתמשך למול סטרס ‏חיצוני חדש בקנה מידה נרחב‎ – ‎מגיפת הקורונה. מתוך הבנה כי לא כל המשפחות דומות זו לזו, ניסינו להתחקות אחר גורמים משפחתיים אפשריים המעלים את הסיכון להשפעות שליליות של מציאות ‏הקורונה על משפחות החיות בעוטף עזה. במחקר זה ערכנו השוואה בין שתי קבוצות חשיפה ‏לאיום הבטחוני‎:‎ קבוצת חשיפה-גבוהה מנתה‎ 40 ‎משפחות החיות עד כ-10 קילומטר מגבול עזה, ‏וקבוצת חשיפה-נמוכה מנתה 78 משפחות החיות ברחבי הדרום. ממצאי המחקר מצביעים על ‏כך שהמשפחות אשר התמודדו בצורה המיטבית ביותר היו אלו אשר ילדיהן הראו יכולת ויסות עצמי גבוהה וכן משפחות בהן האימהות היום עם הכי מעט סימפטומים של פוסט טראומה. ממצאים אלו היו מובהקים רק בקבוצת החשיפה הגבוהה, מה שמלמד אותנו כי ישנה חשיבות גבוהה לאיתור גורמי חוסן וגורמי סיכון אפשריים אשר יסייעו לנו לתת מענה טיפולי מותאם, לצד חיזוק הכוחות המסייעים למשפחות עם ילדים צעירים להתמודד עם מציאות חייהם המאיימת.  
16/12/2021

דואט בכנס העמותה לבריאות הנפש של התינוק

הכנס השנתי של העמותה לבריאות הנפש של התינוק התקיים בנצרת, ועסק בלידה ובריאות נפשית.

דואט בכנס העמותה לבריאות הנפש של התינוק

הכנס השנתי של העמותה לבריאות הנפש של התינוק התקיים בנצרת, ועסק בלידה ובריאות נפשית. יו"ר העמותה הינה פרופ' נעמה עצבה פוריה, ראש מרכז דואט. צוות דואט הגיע לכנס בנוכחות כמעט מלאה, מתוך תפיסה בסיסית כי קידום הרפלקטיביות של הורים וצוותים חינוכיים מסייע בקידום בריאותם הנפשית של תינוקות, פעוטות וילדים. בכנס נמכרו ערכות הספרים של דואט ושלוש מהמנחות שלנו הציגו לקהל את עשייתן בשטח: ד"ר שועאע אסל- זריק הציגה את ממצאי המחקר שלה, שעסק בדיכאון אחרי לידה בקרב אימהות לפגים מהמגזר הבדואי. יעל סובול ואורית זיון הציגו קבוצה שעשו להורים מתמודדי נפש במסגרת עבודתן ביחידה הפסיכיאטרית לגיל הרך ב"סורוקה".  
חברי הכנסת בשדולה למען הגיל הרך
22/11/2021

דואט באירוע השקת השדולה לגיל הרך בכנסת ישראל

ד"ר כנרת לבבי ויעל רוזנבלט-פקלר השתתפו באירוע השקת השדולה למען הגיל הרך בכנסת. השדולה

דואט באירוע השקת השדולה לגיל הרך בכנסת ישראל

ד"ר כנרת לבבי ויעל רוזנבלט-פקלר השתתפו באירוע השקת השדולה למען הגיל הרך בכנסת. השדולה הוקמה בהובלתם של חברי הכנסת עידית סילמן ורון כץ ומטרתה לקדם נושאים שונים, הקשורים לגיל הרך. המומנטום הוא העברת האחריות על מעונות היום ממשרד הכלכלה למשרד החינוך ב- 1.1.22. חברי כנסת רבים הגיעו לברך ולתמוך בהקמת השדולה, לצד אנשי המקצוע הטובים ביותר, העוסקים בקידום והעלאת המודעות לגיל הרך זה שנים, וביניהן ד"ר אילה פרידמן, אשר ייצגה את התנועה הציבורית לפסיכולוגיה (גם היא מנחת דואט!). מרכז דואט שם לו למטרה לחבור לגופים השונים ולקדם יחד מדיניות ציבורית בגיל הרך על בסיס ידע מחקרי נרחב, אשר נצבר במרכז במשך השנים. שמחנו והיינו גאות להיות חלק מתהליך חשוב כ"כ ומחכות להמשך עשייה משותפת.  
11/11/2021

דואט בכנס הפסיכולוגים החינוכיים

פרופ' נעמה עצבה פוריה ויעל סובול הנחו החודש סדנה בת 4 ימים בכנס הפסיכולוגים

דואט בכנס הפסיכולוגים החינוכיים

פרופ' נעמה עצבה פוריה ויעל סובול הנחו החודש סדנה בת 4 ימים בכנס הפסיכולוגים החינוכיים שנערך באילת, בנושא חשיבות היכולת הרפלקטיבית בעבודה עם הורים, צוותי חינוך וילדים. הסדנה הייתה מיוחדת עם קבוצה חושבת ומתמסרת, שאפשרה לנו להעמיק עוד בנושא הרפלקטיביות, בעיקר במסגרות חינוכיות. טעימה מדברי המשתתפים: "הסדנה הייתה מדהימה! שילבה בצורה מופלאה תיאוריה מבוססת מחקר עם עבודה טיפולית ממקור ראשון כפי שהיה בקבוצה. מרגיש כמו למידה מאד משמעותית עבורי ואני מחכה ומצפה להמשיך את העבודה הרפלקטיבית כפסיכולוגית חינוכית, אבל גם במידת האפשר להשתלב בהעברת קבוצות רפלקטיביות לצוותי חינוך והורים".  
09/11/2021

אירוע פתיחה חגיגי לקראת פתיחת קבוצת מובילות כיתה במעונות היום בהרצליה

עוד קבוצת דואט נפתחה! בימים אלה מתחילה קבוצת דואט למובילות כיתה במעונות היום העירוניים

אירוע פתיחה חגיגי לקראת פתיחת קבוצת מובילות כיתה במעונות היום בהרצליה

עוד קבוצת דואט נפתחה! בימים אלה מתחילה קבוצת דואט למובילות כיתה במעונות היום העירוניים בהרצליה! בקבוצה ישתתפו 11 מטפלות וגננות מארבעה מעונות. הקבוצה מונחית על ידי פסיכולוגיות התפתחותיות מומחיות שעברו הכשרה, ותחת הדרכה מקצועית של מרכז דואט. באירוע פתיחה חגיגי, במעמד מנהלת המחלקה לגיל הרך בעיריית הרצליה ובהשתתפות צוות הניהול של השירות הפסיכולוגי, ניתנה הרצאה על המודל, יעילותו ומטרותיו. תודה מיוחדת לעמותת 'שירז לקטנטנים' המסייעת במימון התוכנית.  
27/10/2021

יום העיון השנתי למנחות קבוצות דואט

לאחר ביטולו של יום העיון השנתי בשנה שעברה, עקב סגרי הקורונה, התקיים יום העיון

יום העיון השנתי למנחות קבוצות דואט

לאחר ביטולו של יום העיון השנתי בשנה שעברה, עקב סגרי הקורונה, התקיים יום העיון השנתי של מרכז דואט באוניברסיטת בן גוריון בנגב כמתוכנן. יום העיון היה מיועד למנחות דואט בלבד וכלל הצגת ממצאים טריים ממחקר המלווה את קבוצות דואט, הרצאה מרתקת של מוניה טנאי, אנליטיקאית קבוצתית, בנושא הנחיית קבוצות ממבט דינמי. כמו כן, התקיימו דיונים בשולחנות עגולים בסוגיות רלוונטיות להנחיית קבוצה. יום העיון לווה בכיבוד מפנק ותחושת יחד נפלאה. ליום העיון הגיעו מספר שיא של כ-45 מנחות דואט מכל רחבי הארץ!  

שומרים על קשר -
מקבלים את תכני דואט!