מה חדש?

יחסי אחים בימי הקורונה

פרופ' נעמה עצבה-פוריה התארחה בבית להורות בשדרות לדבר על יחסי אחים בימי הקורונה – איך מתמודדים עם משברים וכיצד ניתן לחזק את הקשר. 

"דואט בקהילה" - קטעים נבחרים מההרצאות השונות

בימים אלו, אנו נמצאים במגע יומיומי וגדוש באירועים עם ילדינו. אנו מזמינות אתכם לצפות בקטעים נבחרים מההרצאות השונות שניתנו לאורך השנה ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם בנושא של התפתחות ילדים, קשרים משמעותיים, וחשיבה רפלקטיבית. 

בייחוד בימים אלה, אנו מזמינות אתכם לעצור, להתבונן, לחשוב, ורק לאחר מכן לפעול. 

"דואט בקהילה" הרצאתה של אורית זיוון על ילדים לא מווסתים והוריהם

תודה לכל המשתתפים בהרצאתה של אורית זיוון. דיברנו על קשיים בוויסות החושי, וכיצד הם משפיעים על חיי המשפחה, ועל הקשר הורה-ילד. 

"דואט בקהילה" הרצאתה של ד"ר אורטל סלובדין על חקירת ההורה שאני

תודה לכל המשתתפים בהרצאתה של ד"ר אורטל סלובדין. דיברנו על ערכים מובילים בהורות, על הבחירות שלנו כהורים, והתחושות המתעוררות כתוצאה מהן. 

"דואט בקהילה" הרצאתו של ד"ר גל מאירי על קשיי קשב וריכוז

תודה לכל המשתתפים בהרצאתו של ד"ר גל מאירי. הרגשנו שיש קהילה שרוצה לעצור, להתבונן ולחשוב. דיברנו על ילדים עם קשיי קשב וריכוז, על הורים ועל הקשר ביניהם.

"דואט בקהילה" הרצאתה של פרופ' נעמה עצבה-פוריה על הורות וביטחון עצמי של ילדים

תודה לכל המשתתפים בהרצאתה של פרופ' נעמה עצבה-פוריה. עצרנו לחשוב על ביטחונם העצמי של ילדים, ועל האופנים בהם ניתן לחזק אותו, ואת הקשר הורה-ילד. 

מחקר מ"שלושה לארבעה: הצטרפות ילד שני למשפחה" מגייס משפחות חדשות מאזור הדרום!

הצטרפו ללמעלה מ-100 משפחות מכל רחבי הדרום אשר משתתפות במחקר ייחודי העוקב אחר הורים וילדים בכורים החל משלב ההריון השני ועד שנה לאחר הלידה. מטרת החקר היא להבין כיצד ילדים בכורים מגיבים לשינוי המשפחתי, אילו מהילדים יראו יותר קשיים ומדוע וכן לעקוב אחר תחילתם של יחסי אחים עוד בתחילת החיים.

מפגש ראשון בסדרת "דואט בקהילה": פרופ' נעמה עצבה-פוריה על הורות ובטחון עצמי של ילדים

תודה רבה לכל ההורים שהגיעו להרצאה הראשונה מסדרת ההרצאות של "דואט בקהילה". ממש התרגשנו לארח אתכם, מקווים שנראה אתכם גם בהרצאות הבאות.

כתבה ב”הארץ” על מחקר בנושא פגים. (19.4.2015)

המהדורה האנגלית של עיתון “הארץ” פרסם מאמר על המחקר בנושא פגים הנערך על ידי ד”ר נועה גורון סלע, וד”ר נעמה עצבה-פוריה, שמצא כי פגים רגישים יותר לסביבה הטיפולית שלהם. קישור לכתבה

השתלמות ראשונה ב״דואט״

הסתיימה ההשתלמות הראשונה להנחיית קבוצות הורות רפלקטיבית. זוהי הסנונית הראשונה לסלילת הדרך להקמת מכון “דואט”.

פרס רוט עבור מצויינות בהוראה מוענק לד”ר נעמה עצבה-פוריה. (29 ביוני, 2015)

הפרס על שם “פרופ’ צ’רלס רוט’ “ מוענק לפרופסורים אשר בעלי השפעה מכרעת על חיי סטודנטים באופן כללי, ובפן האקדמי בפרט, כפי שצוין על ידי הסטודנטים. הפרס מוענק למרצה אחד כל שנה.

פרס מח”ר

פרס מח"ר למאמרי סטודנטים בחברה ורוח, הוענק לטל יציב עבור המאמר הטוב ביותר בקטגוריית מדעי החברה. (1.9.18) שם המאמר:

\n\n Yatziv, T., Gueron-Sela, N., Meiri, G., Marks, K., & Atzaba-Poria, N. (2018). Maternal mentalization and behavior under stressful contexts: The moderating roles of prematurity and household chaos. Infancy, 23, 591-615. doi: 10.1111/infa.12233. PDF

יום העיון הראשון של מנחי “דואט”

הסנונית הראשונה בהקמת קהילת המנחים שלנו. נפגשנו, הכרנו, למדנו, נתרמנו אחד מהשני, התעסקנו בסוגיות מרכזיות המתעוררות במהלך הנחיית הקבוצות, אכלנו, והתפנקנו ביחד.