הורים מפתחים
רפלקטיביות

ההורות הינה דבר מורכב הנלמד תוך כדי תנועה.
אין קורס שמלמד אותנו כיצד להיות הורים.

ההורות הינה דבר מורכב הנלמד תוך כדי תנועה. 

אין קורס שמלמד אותנו כיצד להיות הורים.

ההורות מזמנת רגשות נפלאים של אהבה, הנאה, חיבור וסיפוק. לצד תחושות חיוביות אלו, ההורות מעוררת בנו גם תחושות של איבוד שליטה, כעס, תסכול, וחוסר אונים. פעמים רבות, אנו פועלים ללא מחשבה (“על אוטומט”), ולעיתים מתעוררות בתגובה תחושות של חרטה ואשמה. על מנת להצליח להתמודד בצורה מיטיבה עלינו לעצור ולחשוב: מה אני מרגיש/ה וחושב/ת? מה עומד בבסיס ההתנהגות של ילדי/ילדתי? מה הוא/היא מרגיש/ה וחושב/ת?

המשך קריאה

אנו מאמינים כי כל הורה וכל ילד הינם עולם ומלואו, ותקופות שונות בחיים מזמנות התפתחות והשתנות. לכן, אין פתרון אחד ואין דרך פעולה אחת בה צריך לנקוט. מה שחשוב הוא לפתח את היכולת להבין את הילדים ואת עצמנו, ורק אז לפעול. לכן, ב”דואט להורים” נלמד כיצד אפשר להתמודד אחרת במצבים השונים. כיצד ניתן לעצור, להתבונן, לחשוב ורק אז לפעול. אנו מאמינים כי הפתרונות הטובים ביותר למצבים השונים, נמצאים אצלכם ההורים ואנו נסייע לכם להגיע אליהם בעצמכם בזמן אמת

לכן, הקמנו קבוצות הורים במהלכן נזמין אתכם להתבונן על מצבים מורכבים מחיי היום יום; ללמוד על נושאים מרכזיים כמו – התמודדות עם כעס, משמעת, מצבי חירום, מעורבות במשחק, טמפרמנט, פרידה, ויסות עצמי ומצוקה של ילדים; להתאמן על היכולת לעצור, להתבונן ולחשוב על אופני התמודדות שונים למצבים שונים, ולבסוף להגיב בצורה מותאמת למצב ולילד/ה.

קבוצות הורים

יתרונות המפגשים הקבוצתיים:

העבודה הקבוצתית, מגדילה את המיכל הרגשי והחשיבתי של המשתתפים. במהלך המפגשים, מתאפשר להורים להתבונן על מצבים שונים מנקודות מבט שונות ומגוונות. השותפות למצבים שונים בהורות, של המשתתפים בקבוצה, מחזקת את ההבנה שהורים רבים מתמודדים עם מצבים לא פשוטים ביומיום, מפחיתה רגשות קשים ומחזקת את תחושת המסוגלות והביטחון בהורות.


קבוצות שהתקיימו בעבר

בשנים האחרונות “דואט”
מפעילה עשרות קבוצות הורים
ברחבי הארץ.

לחץ לרשימה


קבוצות שעתידות להיפתח

דואט בקהילה

מרחב ללמידה וחשיבה על ההורות

כאנשי מקצוע, פסיכולוגים וחוקרים, רכשנו ידע רב על הורות, התפתחות ילדים ויחסים משמעותיים. במהלך השנים נפגשנו עם הורים וילדים במחקרים שלנו ובטיפול וכעת הגיעה השעה להעניק מהידע חזרה לקהילה. אנו שמחים להזמינכם ל”דואט בקהילה”, מרחב למידה וחשיבה על ילדים הורים ומה שביניהם. במהלך השנה הקרובה, נקיים הרצאות להורים, בעלות סמלית, הפתוחים לציבור הרחב. בהרצאות, נציג נושאים שונים הקשורים בהורות, בגידול ילדים ובהתפתחות בריאה של הורים וילדים. במהלך כל מפגש, תתקיים הרצאה בת 45 דקות על ידי איש מקצוע מוביל בתחומו, ולאחריה יתקיים דיון במשך 45 דקות שיונחה על ידי פרופ’ נעמה עצבה פוריה, והמרצה האורח. בהרצאות, נציג נושאים שונים הקשורים בהורות, בגידול ילדים ובהתפתחות בריאה של הורים וילדים, ונשוחח על האופן בו הדברים פוגשים אותנו במהלך היום יום.  המפגשים יתקיימו בימי שלישי, ב20:00 במרכז מורים בבאר שבע.


לו״ז מרצים ושעות

29.10.19 פרופ' נעמה עצבה-פוריה בין סמכות הורית לרגישות הורית.
3.12.19 ד"ר גל מאירי ילדים עם הפרעות קשב.
31.12.19 ד"ר אורטל סלובדין הורות כמסע ערכי, חקירת ההורה שאני.
28.1.20 גב' אורית זיוון מיהושוע הפרוע ועד בילבי – על ילדים עם קשיים בוויסות חושי.
25.2.20 ד"ר נועה גירון-סלע הורים וילדים בעידן הסמארטפון והיו-טיוב.
31.3.20 ד"ר עידית כץ “שיעורי הבית- ההורה הילד ומה שביניהם”.
5.5.20 גל תמים קווים וגבולות, איך לבסס סמכות הורית מבלי לפגוע ביחסים עם ילדי.                  30.6.20 ד"ר אורית אלפי. פסיכולוגיה חיובית בין הורים לילדים.